משפחה יושבת על הדשא
הדרכת הורים
אהבה היא ביטויה של הנכונות ליצור מרחב שבו מאפשרים למשהו להתפתח"
(הארי פאלמר, אווטר)

הנחיית הורים

למה הנחיית הורים?

המציאות של היום מעמידה את ההורים בפני אתגרים ולחצים בעבודה,  בהתנהלות הכלכלית ובהתנהלות היום יומית, שמקשים את התקשורת עם הילדים ואת היכולת שלהם למצוא זמן ופנאי ריגשי להיות הורים. הם נתונים בלחצים רבים, וקונפליקטים, שמקשים עליהם את היכולת ליצור חזון הורי, להקנות ערכים, הרגלים וכלים לחיים. הורים רבים לא מצליחים למצוא זמן איכות להיות עם הילדים ובכלל להיות הורים.

הנחיית הורים נותנת להורים כלים פרקטיים ליום יום בתקשורת עם הדור הצעיר,  היא מקנה הרגלים ,מסגרת וביטחון בהגדרת תפקידם ויישומו. ההורים לומדים כיצד להגדיר את הסמכות שלהם ואיך ליצור חזון הורי. הם מקבלים כלים פרקטיים לתקשורת נכונה עם הילדים, לניהול המשפחה והבית בתקשורת מעצימה, בגישה חיובית, איך לתפקד בהורות מעוררת השראה ויוצרת הרמוניה במשפחה.

הקושי של ההורים

מרוץ החיים מחלחל לחיי המשפחה. ההורים של היום עובדים שניהם הרבה וקשה, שעות ארוכות, מתמודדים עם תחרות, הישגיות, שאפתנות.

המתח, המצוקה, החשש, הבלבול וחוסר הביטחון שמלווים את חיי היום יום, בקריירה, בהתמודדות עם המצב הכללי ובמרוץ החיים, באים לידי ביטוי בהורות ובחיי המשפחה – חוסר זמן לעצמם, לילדים, stress, חוסר סבלנות, עצבנות וגם ההתנהלות היומית נעשית בלחץ שמוביל לרגשי אשם.

הילדים ובני הנוער עומדים באתגרים שההורים, והחברה מציבה ביניהם, מוצפים בתחושה של צורך לעמוד בציפיות, ברף השלמות שמוצג ברשתות החברתיות, ונתונים בלחצים שלא תמיד הם יודעים או רוצים לתת להם ביטוי ולא יודעים איך להתמודד איתם.
מרוב שההורים רצים ועובדים בשביל לתת לילדים עוד ידע, והם עסוקים בעשייה, הם מאבדים את היכולת להיות עבורם ואיתם, ושוכחים לתת לילדים תמיכה רגשית, עזרה במשברים ולהקנות להם ערכים.

הקושי העיקרי, הוא חוסר הביטחון האם, מתי ואיך להציב גבולות.
בשנים האחרונות העולם עבר מהורות סמכותית להורות מתירנית וכעת מנסים למצוא את האמצע, את דרך המלך וליצור איזון. משפחות רבות מתנהלות בתקשורת לקויה. הורים מבולבלים שמבלבלים בין הרצון להיות חברים של הילדים לבין הצורך להפעיל סמכות הורית ולהיות המבוגר האחראי שנותן לידים כלים וערכים לחיים.

העדר חזון הורי ובלבול מצד ההורים במה נכון, איך לגדל ולחנך את הילדים, חוסר ביטחון והגדרת תפקידם  בהובלת הבית, בהקניית מסגרת, הנחלת ערכים והרגלים, יוצרים אצל הילדים חוסר ביטחון הנובע מחוסר בהירות. הילד נמצא בתחושה שאין על מה ועל מי להישען, וכתוצאה מכך נוצרות תופעות שלא ראינו בדורות הקודמים.

אם המציאות הזו מוכרת לכם כהורים ואתם חשים שהגיע הזמן ליצור שינוי, אני מזמינה אתכם לתהליך בו תקבלו תשובות ודרך להתנהלות נכונה, מה לעשות הכי טוב בשביל הילדים וכיצד להרגיש שאתם הורים טובים.
בתהליך תקבלו כלים ליצירת חזון הורי, בחירת והגדרת גבולות, יצירת סמכות הורית. התהליך יאפשר לכם ליצור תקשורת בונה ומיטיבה.

אשמח לטפל ולסייע

בילדים מגיל חמש ומעלה החווים תסכול או קושי בכל תחומי החיים, החל מקשיים חברתיים
(דימוי עצמי, ביטחון, השתלבות) ועד לקשיים לימודיים.
והורים, שחווים קושי בחייהם, עם עצמם, ורוצים לשנות, ומוכנים להעז להשקיע ולהאמין שאפשר גם אחרת.

שרי זומר - יד ביד - אימון ילדים ונוער | 0544-633715

לקוחות מספרים

אני בתהליך מול שרי כבר מספר חודשים ומאוד מרוצה. המון טיפים חיוניים מועילים. ממליץ בחום
רונן יסף
תודה רבה שרי על העבודה ה נהדרת שאת עושה עם האנשים שאני מפנה אליך. התוצאות מדברות בעד עצמן. ישר כוח. המשיך לשתף פעולה
מרים סלוטולוב מטפלת אישית 23 באוגוסט 2015
שרי יקרה כהורה קיבלתי ממך כלים שבהם אני משתמשת ומקלים עלי במצבים שקשה לי להתמודד עם בנותי. נתת לי נקודות למחשבה שלבד לא הייתי חושבת עלהם וגרמת לי לראות דברים בדרך שונה ומעניינת יותר. תודה על נתינה ענקית שמלווה בהמון אהבה
מאיה ארניאס
שרי היא ראשית כל אדם מלא נתינה ובכל שיחה עמה אתה יוצא עם ערך מוסף. בפגישה קצרה עימי היא כבר נתנה לי עצות וכלים פרקטים להתמודדויות עם הילדים שלי. ניכר של שרי מלבד אישיותה המקסימה יש נסיון בשפע ומקצועיות חסרת פשרות. ממליצה בחום לשמוע מפיה על דרך האימון ותפיסת עולמה בכל הקשור לילדים.
מירב אמודאי ישראלי סוכנת ביטוח